Potřebujete poradit? Nezávazně se zeptat?  |  +420 604 526 713  |  studny.protlaky@email.cz

Postup vrtání studny krok za krokem

Jak se vrtá studna? Přečtěte a prohlédněte si, jak celá zakázka probíhá – od vyhledání spodního pramene až po napojení dokončené studny na domácí rozvod vody.

1. Osobní schůzka a terénní průzkum

Po telefonické nebo písemné domluvě za vámi přijede zkušený studnař, který spolu s vámi prohlédne místo vrtu. Vysvětlí vám průběh zakázky a zodpoví vaše dotazy. Zároveň zjistí dostupnost pro vrtací soupravu (tj. způsob dopravy techniky na místo).

  • K provedení vrtu studny nepotřebujeme elektrický rozvaděč. Vrtáme i na místech bez přístupu k elektrické síti. Z pohledu pohonu a napájení jsme nezávislí – všechny zdroje energie máme vlastní.
  • Naše technika není těžká, dochází pouze k minimálnímu zásahu do terénu.
  • Dostaneme se i na těžko přístupná místa, jako jsou například prudké svahy, malé dvorky, zahrádky obehnané plotem či zdí bez příjezdové cesty.

Práce v obtížně přístupných místech - prudký svah   Příjezd na obtížně dostupná místa

2. Vyhledání spodní vody

K vyhledání spodního pramene doporučujeme využít služeb našeho proutkaře. Náš proutkař s dlouholetými zkušenostmi ručí za vydatnost pramene a přesně určí místo k provedení vrtané studny. Za prameny vyhledané cizím proutkařem bohužel ručit nemůžeme.

3. Zhotovení vrtané studny

Ve sjednaný termín přivezeme vrtací techniku. Principem zhotovení studny je příklepově-rotační vrtání ponorným vrtacím kladivem, které je poháněno vzduchem z kompresoru (výkonný kompresor značky Compair Holman s výkonem 12 bar, 12 m3/min). Materiál, který vyvrtáme, vyfoukáme pomocí vzduchu ven z vrtu.

Vrtání studny

Díky výkonnému kompresoru je studna ihned po vyvrtání čistá a nehrozí tak usazení velkého množství sedimentu na dně vrtu, který by mohl způsobit dlouhodobé kalení vody a poškození drahých ponorných čerpadel.

Výkonné hnací kompresory pro vrtné soupravy

4. Zapažení vrtu

Dokončený vrt vyvložkujeme (zapažíme) plastovými chráničkami, které disponují potřebnými atesty pro vedení pitné vody. Nestabilní podloží zpravidla pažíme PVC trubkami o průměru 160mm, popř. 110mm; stabilní podloží pak chráničkami o průměru 125mm. Tabulku průměrů vrtů a PVC chrániček najdete v ceníku vrtaných studen.

Pažení (vložkování) vyvrtané studny PVC chráničkami

5. Instalace ponorného čerpadla a napojení vody do domu

Budete-li si přát, napojíme vám studnu do domu „na klíč“. Pomůžeme vybrat vhodné ponorné čerpadlo a postaráme se o jeho instalaci. Zařídíme napojení na stávající rozvod vody v domě a nainstalování domácí vodárny.

Pro každou zakázku budou podmínky a požadavky jiné (délka potrubí, hloubka a vydatnost vrtu, plánovaná spotřeba vody, …). Kontaktujte nás a společně vybereme vhodné řešení pro vaši domácnost.

Spouštění ponorného čerpadla do studny  Instalace tlakové nádoby pro domácí vodárnu

Chcete se na cokoli ohledně naší práce zeptat?
Kontaktujte nás!
Rádi odpovíme.