Zemní protlaky

Zemní protlaky jsou bezvýkopová technologie, která se uplatní při zřizování všech typů inženýrských sítí – voda, plyn, kanalizace, elektro i telekomunikace. Využívá se všude tam, kde běžné výkopy nejsou vhodné, např. pro podvrty pod komunikacemi i celými budovami a rodinnými domy.

Stejná technologie protlaků se také hodí pro drenáže a odvodnění domů, sklepů i hospodářských budov – tedy všude tam, kde bojujeme s vlhkostí.

Protlak pod pozemní komunikací (podvrt)  Pneumatický protlak

Firma Jiří Slepička nabízí 3 typy protlaků: pneumatické, hydraulické a vrtané. Vhodnou technologii vybereme spolu s vámi na základě terénního průzkumu přímo na místě.

» Více informací o typech protlaků
» Průběh zakázky od A do Z

Podvrt RD pomocí zemního protlaku Zemní raketa pro pneumatický protlak (tzv. "krtek")

Kde všude se uplatní protlaky?

Zřizujete vodovodní, kanalizační, elektro nebo jinou přípojku? Potřebujete ji vést pod pozemní komunikací? Jsou výkopové práce neproveditelné nebo příliš drahé a časově náročné? Technologií zemních protlaků se dá vrt provést rychle a bez kopání. Stačí dvě malé pracovní jámy na začátku a konci dráhy protlaku. Odpadají také rozsáhlé terénní úpravy po dokončení práce.

Potřebujete napojit vodu ze studny do domu? Nechcete si zničit dvůr nebo zahradu výkopovými pracemi? Stojí v cestě bazén nebo jiné budovy? I s tímto si poradíme pomocí zemního protlaku.

Staví se u Vás v obci nová kanalizace a připojku Vám dovedou jen k hranici pozemku? Potřebujete se napojit až na druhé straně domu? Podvrtáme Vám dům protlakem a protáhneme chráničky potřebné délky a šířky.

Máte silné základy nebo je v cestě skála? Žádný problém, máme na to vybavení.

Sbíjecí kladiva Souprava pro protlak vrtanou technologií

Proč vybrat právě nás

Proč spolupracovat právě s firmou Jiří Slepička? V čem jsme lepší než konkurence?

  • Kvalitní technické vybavení Nabízíme tři typy protlaků, disponujeme sadou různých vrtných a protlakových souprav, nákladními vozidly, různými typy sbíječek a výkonnými hnacími kompresory.
  • Zajistíme veškerá povolení Postaráme se o vyřízení projektové dokumentace a stavebních povolení.
  • Rychlé zhotovení zemních protlaků a podvrtů Zakázky běžných velikostí zvládáme do jednoho dne. Samozřejmostí je domluva na oboustranně vhodném termínu zakázky a dodržení slíbeného harmonogramu.
  • Práce v obtížných podmínkách Díky kvalitnímu vybavení a silné technice provádíme zemní protlaky i ve ztížených podmínkách a na obtížně přístupných místech, kde konkurence selhala nebo kam si ani netroufla.
  • Žádné zálohy předem Práci uhradíte až po dokončení celého díla.
  • Dlouholetá praxe v oboru Majitel firmy disponuje více než dvacetiletými zkušenostmi se zeměvrtnými pracemi a zemními protlaky. Samostatná firma Jiří Slepička pro vás vrtá již od roku 1993 jako jedna z prvních firem v tomto oboru v u nás! Realizujeme zakázky po celé ČR i v zahraničí.

Vrtací souprava pro protlaky  Pneumatické zemní rakety - tzv. krtek

 

Výhody protlaku pod pozemními komunikacemi oproti běžným výkopovým pracem:

  • Při realizaci protlaku pod silnicí není potřeba omezovat silniční provoz nebo žádat o uzavírky.
  • Odpadá nutnost výkopových prací a následné přepravy a ukládání zeminy.
  • Rychlé provedení s nízkými náklady
  • Povrch zůstává bez jakýchkoliv změn – není potřeba zajišťovat jeho obnovu (vyhneme se terénním úpravám, urovnávání, setí trávy, opravám silnice…).